Hírek
2023. Január 19. 11:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: OMSZ
Vonaton élesztettek újra egy férfit
Keresztlányával utazott Komárom-Esztergom vármegyében az a 65 év körüli férfi, aki néhány perccel az indulás után hirtelen rosszul lett a vonaton és összeesett.
A nő rettenetesen megrémült és segítségért kiáltott, amit egy másik kocsiban utazó férfi is meghallott. A segítőkész utas azonnal a beteghez sietett, miközben többen értesítették a mentőket. Mire a vonat megállt a legközelebbi állomáson, a tapasztalt mentésirányító több mentőegységet riasztott segítségül és légzésvizsgálatra is instruálta a helyszínen levőket. A beteg ekkor már nem lélegzett, így a telefonos utasítások szerint azonnal megkezdték az újraélesztését, amit perceken belül helyszínre érkező mentősök emelt szinten folytattak. Az életmentés még hosszú ideig zajlott a vonaton, amit az utazóközönség türelemmel, reménykedve figyelt. Az időben megkezdett mellkasi nyomások végül sikerre vezettek és a beteget stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők - írja az OMSZ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
