Városlista
2025. szeptember 13, szombat - Kornél

Hírek

2012. Február 04. 07:33, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Völner: a kormány vizsgálja egy új légitársaság létrehozásának lehetőségeit

Völner: a kormány vizsgálja egy új légitársaság létrehozásának lehetőségeit

A kormány csak egy zöldmezős beruházás keretében látja lehetségesnek egy új nemzeti légitársaság létrehozását. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára, Völner Pál szerint a Malévot valószínűleg felszámolják.

Jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján.

A hitelezőkben nem volt meg a türelem, hogy tovább működjön a Malév - ez volt az oka a Malév péntek hajnali leállásának Völner Pál a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastruktúráért felelős államtitkár szerint. Hozzátette: a leállás és a csőd volt a felelős magatartás.

Völner kijelentette, hogy a Budapest Airport privatizációja, és az oroszoknak történt Malév-eladás volt a fordulópont a Malév sorsában. Elindult az átvilágítása a cégnek, tette hozzá az államtitkár.

Völner Pál elmondta, a kormány vizsgálja a nemzeti légitársaság létrehozásának lehetőségét annak érdekében, hogy a tevékenységet folytatni lehessen. Ugyanakkor hozzátette: mindezt csak zöldmezős beruházással lehet megvalósítani.

Völner Pál az origo azon kérdésére, hogy miért nem lépett hamarabb a kormány egy új légitársaság létrehozása érdekében, azt válaszolta, hogy ez nehezítette volna a befektetőkkel való tárgyalásokat. A kormány azzal igyekezett megerősíteni a Malév helyzetét, hogy stratégiai céggé nyilvánította, és biztosított 2 milliárd forintot az utasok kártalanítására - jelentette ki. A kabinet lépései azonban nem voltak elegendőek ahhoz, hogy a Malév partnerei megvárják, hogy rendeződjön a cég helyzete - tette hozzá.

A Malév sorsa valószínűleg felszámolás lesz, s annak a szabályai szerint kaphatnak majd pénzt a munkavállalók - tette hozzá. Völner szerint az állami bérgaranciaalap szerepvállalására is szükség lesz, de az utasokért, dolgozókért mindent megtesznek - tájékoztat az origo internetes hírportál.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kormány, malév

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.