Hírek
2014. December 05. 07:33, péntek |
Helyi
Forrás: MTI/MTI Fotó: Bruzák Noémi
Visegrádi országok kerámiaművészeinek alkotásai Szentendrén
Vizitáció – V4 címmel a visegrádi országok kerámiaművészeinek alkotásaiból látható tárlat csütörtöktől a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. (MANK) kiállítótermében Szentendrén.
Tájékoztatta minderről az MTI-t a kiállítás kurátora. Pannonhalmi Zsuzsa keramikusművész, a Hódmezővásárhelyi Nemzetközi Kerámia Központ vezetője elmondta, hogy a tárlat anyaga 18 – lengyel, cseh, szlovák és magyar – művész alkotásaiból áll össze, amelyek az elmúlt években a Vásárhelyi Kerámia Szimpóziumon készültek, és egyfajta pillanatfelvételt nyújtanak a kerámia lehetőségeiről. A művek - hasonló címmel – Pozsonyban már láthatók voltak – tette hozzá.
A kurátor emlékeztetett arra, hogy a hódmezővásárhelyi kerámiaszimpóziumok összegyűlt anyaga a város kerámiagyűjteményét alkotja, és a 17 év alatt olyan kollekció keletkezett, amely lehetővé teszi, hogy egyszerre több helyen is ki tudnak állítani.
Mint a keramikusművész felidézte, a szimpózium ötletét az adta, hogy Hódmezővásárhelyen jött létre a 60-as években az ország egyik legismertebb gyára, az Alföldi porcelángyár, amelyet a házgyári lakások igényeinek kielégítésére hoztak létre.
Pannonhalmi Zsuzsa kiemelte: a külföldi tulajdonba került üzemben szerencsére szívesen látják a professzionális keramikusokat, és mindenfelől lelkes, szeretetteljes támogatást kap a vásárhelyi kerámiaközpont, amely mostanra egész esztendőben működő nemzetközi centrummá vált oktatással, kiállításokkal.
A tárlat december 19-ig látogatható a MANK szentendrei kiállítótermében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 27. 07:42, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Szoboszlaié az újabb vereséget elkönyvelő Liverpool 500. gólja
Szoboszlai Dominik gólja ellenére a Liverpool 4-1-re kikapott szerdán a vendég PSV Eindhoventől a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának ötödik fordulójában.
2025. November 27. 07:41, csütörtök | Bulvár
Sziget - A főváros tíz évig bérbe adja a Hajógyári Szigetet a fesztivál szervezőinek
A Sziget Szervezőiroda üdvözli a Fővárosi Közgyűlés szerdai döntését, mely szerint a következő tíz évre bérbe adják a szervezőknek a Hajógyári-sziget érintett részét a fesztivál idejére
2025. November 27. 07:40, csütörtök | Bulvár
Az EP 16 évre emelné a közösségimédia-használat alsó korhatárát
2025. November 27. 07:39, csütörtök | Életmód
Öthetes kikapcsolási moratóriumot hirdetett az MVM
Az ünnepi időszakra időzítve, több mint öthetes kikapcsolási moratóriumot hirdet lakossági ügyfelei számára az MVM - közölte a társaság a Facebook-oldalán szerdán.
