Hírek
2018. Június 13. 12:55, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Villám csapott egy iskolába Kaposfőn

Villám csapott egy iskolaépületbe szerda délelőtt Kaposfőn, több gyereket kórházba vittek megfigyelésre.
Mihályka Szabina, a Somogy megyei katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel azt közölte: a mentők és a tűzoltók nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre, ahol tűz nem keletkezett. Azokat a gyerekeket, akik a villámcsapáskor a számítástechnikai teremben voltak, vizsgálják az orvosok.
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a tűzoltók hőkamerával átvizsgálták az iskola épületét, de tűzre, füstre utaló jelet nem találtak. A mentők viszont több embernél állapítottak meg könnyű sérülést, ezért néhányukat megfigyelésre kórházba vitték.
A sonline.hu hírportálnak Vörös Ottó, a kaposfői általános iskola vezetője azt mondta, hogy a mentők 15 tanulót és egy felnőttet visznek kórházba megfigyelésre. Közölte, a villám lényegében a villámhárítót találta el, de a közelében lévő számítástechnikai teremben érezték a hatását. Komolyabban senki nem sérült meg, de a villámcsapáskor a teremben tartózkodó gyerekek fájlalják a fülüket, a fejüket és zsibbad a kezük.
Jelenleg a helyszínen vannak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.