Hírek
2022. Május 29. 17:05, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Vesztegetéssel gyanúsítanak két főorvost és egy főnővért
Két főorvost és egy főnővért gyanúsítanak a budapesti rendőrök azzal, hogy 170 ezer forintot kértek jogosulatlanul egy idős asszony ellátásáért.
Még tavaly indult nyomozás, mivel egy budapesti kórház főnővére 2020 augusztusában egy néni ápolásáért cserébe - annak ellenére, hogy ingyenes ellátásra volt jogosult - a lányától 170 ezer forintot kért el. A gyanú szerint a 46 éves nő arra hivatkozással kért ekkora összeget, mert azt saját maga, két, az osztályon dolgozó főorvosasszony, egy gyógytornász és még tíz ápoló között kell elosztania – közölte a rendőrség.
A nyomozók 2021 júliusában kutatást tartottak a főnővér, L. Krisztina lakóhelyén, ugyanakkor vesztegetés elfogadása bűntett megalapozott gyanúja miatt kihallgatták; nem tett vallomást. A további bizonyítékok beszerzését követően május 19-én a két főorvost is ugyanezen bűncselekmény miatt hallgatták ki gyanúsítottként; ők sem tettek vallomást.
Az eljárás során mindhárom nő szabadlábon védekezik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
