Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2019. Március 14. 12:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Véget ért az influenzajárvány

Véget ért az influenzajárvány

Jelentősen csökkent az influenza miatt orvoshoz fordulók száma, a betegek száma már nem éri el a járványküszöböt, így – bár megbetegedések még vannak – a járvány befejeződött

– közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ csütörtökön közzétett jelentésében.
Március 4. és 10. között 13 900 ember fordult orvoshoz influenzaszerű megbetegedés miatt, 35 százalékkal kevesebb, mint az azt megelőző héten. A betegek többsége gyermek és fiatal felnőtt volt.

Mint írták, a virológiai vizsgálatok az előző heti huszonkilenccel szemben a múlt héten összesen hét influenzavírust (hat influenza A és egy influenza B) azonosítottak.

Címkék: influenza, járvány

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára

2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld

OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament

A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld

Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja