Városlista
2025. szeptember 23, kedd - Tekla

Hírek

2022. Június 07. 16:01, kedd | Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI/Máthé Zoltán

Varga Mihály: a jövő évi büdzsé fókuszában a rezsicsökkentés és a honvédelem áll

Varga Mihály: a jövő évi büdzsé fókuszában a rezsicsökkentés és a honvédelem áll

A jövő évi költségvetés világos célja a rezsicsökkentés és a honvédelem megerősítése;

a kormány olyan törvénytervezetet készített, amely megvédi az eddigi eredményeket, gondoskodik a magyar családok biztonságáról és növekedési pályán tartja a gazdaságot - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter sajtótájékoztatón Budapesten kedden. A pénzügyminiszter a parlamentben ezt követően átadta a 2023. évi költségvetési törvényjavaslatot Kövér Lászlónak, az Országgyűlés elnökének.
Varga Mihály kiemelte: a törvényjavaslatban 4,1 százalékos gazdasági növekedés, 3,5 százalékos hiánycél, a jövő év végére 73,8 százalékig csökkenő államadósság ráta és 5,2 százalékos infláció szerepel.

A kormány számolt a háború, a szankciók hatásával, a magas energiaárakkal, az inflációval, az európai gazdaság lassulásával, a világgazdasági környezet bizonytalanságával - jegyezte meg, utalva arra, hogy soha nem volt még olyan kiszámíthatatlan a környezet a költségvetés készítésekor, mint most.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 23. 07:31, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon

Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon, ezért nem támogatja Ukrajna uniós tagságát sem - mondta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld

Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron

2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld

Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart

A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.