Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2021. Április 02. 15:36, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:

Változik a meteorológiai szolgálat UV-figyelmeztetése

Változik a meteorológiai szolgálat UV-figyelmeztetése

Változik az Országos Meteorológiai Szolgálat UV-sugárzás jelző rendszere: mostantól regionális bontásban adják ki a figyelmeztetést, illetve a riasztást.

A meteorológiai szolgálat csütörtökön a honlapján közölte, hogy április elsejétől az eddigiekhez képest jobb területi elosztásban, Magyarország hét statisztikai régiójára adják ki az UV-figyelmeztetést.

Korábban akkor adták ki az UV-figyelmeztetést, ha az előrejelzett UV index Magyarország területének legalább 50 százalékán elérte a 7,5 értéket vagy Magyarország két félterületének (Dunántúl és a Dunától keletre eső terület) bármelyikének 50 százalékán elérte a 7,5 értéket.

Mostantól Magyarország hét statisztikai régiójára (Nyugat-Dunántúl, Közép-Dunántúl, Dél-Dunántúl, Pest és Budapest, Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld) adják ki az UV-figyelmeztetést. Ha az előrejelzett UV-index egy adott régió területének legalább 50 százalékán eléri a 7-es értéket, akkor nagyon erős UV-sugárzásra adnak ki figyelmeztetést, ha pedig ez az érték eléri a 8-at, akkor extrém riasztást ad ki a meteorológiai szolgálat.

Az UV-index napi maximum előrejelzésének legmagasabb, legalacsonyabb és átlagos régiós értékeinek térképes megjelenítése továbbra is elérhető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b/orszagos_elorejelzes oldalon - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek