Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2022. Március 03. 08:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Üzemanyag-kiskereskedők is kaphatnak kedvezményes hitelt Széchenyi kártyán keresztül

Üzemanyag-kiskereskedők is kaphatnak kedvezményes hitelt Széchenyi kártyán keresztül

Üzemanyag-kiskereskedők is kaphatnak kedvezményes feltételrendszerű, szabad felhasználású folyószámlahitelt Széchenyi kártyán keresztül - olvasható a kártyaprogram koordinálásáért felelős Kavosz Zrt. honlapján.

A Széchenyi Benzinkút Kártya bevezetését az üzemanyag-kiskereskedőket sújtó, kedvezőtlen gazdasági hatások enyhítésével indokolták. A hitelekhez állami kamattámogatás, kezességi- és bírálati-díjtámogatás jár, nettó kamatuk nulla százalék. A többi kondíció megegyezik a Széchenyi Turisztikai Kártya GO! feltételrendszerével, igénylési lapja és annak elérése is azonos - írták.

A honlapon olvasható tájékoztatás szerint azok pályázhatnak, akik legalább 2021. november 15. óta foglalkoznak üzemanyag-kiskereskedelemmel. Az igényelhető hitel felső határa 250 millió forint.

A Széchenyi kártyát 20 éve vezették be. A hitelkonstrukciók 2010-ben jelentősen kibővültek, a koronavírus-járvány okozta válság miatt pedig teljesen megújult a kínálat. Ekkor jött létre a Széchenyi Turisztikai Kártya GO! is, amelynek altípusa a Széchenyi Benzinkút Kártya. A program a turisztikai hitelek mellett beruházási és agrárhiteleket, működési finanszírozást, lízingkontrukciót is biztosít - olvasható a Kavosz honlapján.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába