Hírek
2021. Május 11. 08:50, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Újabb nagyszabású ellenőrzést tart a rendőrség

A gyalogosok biztonsága érdekében balesetmegelőzési ellenőrzést tart a rendőrség, a Zebra terv kedden kezdődik és több napon át tart - közölte a police.hu hétfőn.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a közleményben kiemelte: évente átlagosan 2500 gyalogost ütnek el Magyarország közútjain, közülük 150 ember életét veszti a balesetben. 2500 gyalogosból mintegy ezret kijelölt gyalogos-átkelőhelyen ér baleset. A zebrán történő gázolások nagyságrendileg 2,5 százaléka halálos kimenetelű.
Azt írták: a gyalogosok okozta baleseteken belül vezető helyen áll az óvatlan, hirtelen lelépés az útestre. A második leggyakoribb ok a tilos jelzésen és a tiltott helyen való áthaladás.
Megjegyezték: az autóvezetők felelőssége, hogy kellő óvatossággal, figyelemmel és mérsékelt sebességgel közelítsék meg az olyan helyeket, ahol gyalogosok hirtelen megjelenésére lehet számítani - legyen szó gyalogos-átkelőhelyről, busz- vagy villamos-megállóhelyről.
A május 11. és 13. között tartandó "Zebra terv" akció során a rendőrök elsősorban a közlekedésbiztonsági szempontból indokolt helyeken lesznek jelen, az ellenőrzések konkrét helyszíneit előzetesen nem hozzák nyilvánosságra.
"A rendőrök nagy hangsúlyt fektetnek mind a gyalogosok, mind a járművezetők szabálykövető magatartásának ellenőrzésére, amely történhet testkamera és civil járművek alkalmazásával is" - olvasható a rendőrségi közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja