Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2014. Január 15. 08:59, szerda | Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter

Újabb madaras csoda a Dunakanyarban

Újabb madaras csoda a Dunakanyarban

Újabb madaras csoda történt a Dunakanyarban, már a harmadik villásfarkú szalakóta fészekalj kelt ki a hétvégén Dömösön. Tenyésztőjük ráadásul világbajnokságra is viszi a kifejlett, gyönyörű és ritka madarakat.

Magyarországon elsőként sikerült szaporítani az Afrikában élő, gyönyörű Villásfarkú szalakótát, ráadásul mindez Dömösön történt, számoltunk be erről még ősszel. Azt követően többször nyomon is követtük a kicsik fejlődését, de azóta nem hallottunk felőlük. A minap azonban felkeresett tenyésztőjük, aki újabb madaras ritkaságról számolt be.

Azóta annyi a fejlemény, hogy immáron a harmadik fészekalj kelt ki most vasárnap, ami olyan szinten „csodaszámba” megy, hogy még a National Geographic is elkezdett érdeklődni, mivel, ilyen még állatkerti gyakorlatban, nagynevű, amerikai állatkertekben sem fordult elő” – számolt be Márton András.

Újabb madaras csoda a Dunakanyarban

A madártenyésző ezenkívül hozzátette, még októberben lehetőségként felmerült, hogy a két szalakóta talán kijut az olaszországi Bariban, az Ornitológiai Világszövetség által rendezendő világbajnokságra. Mindez azonban már nemcsak lehetőség, köszönhetően, ahogy Márton András fogalmazott „madaras” barátoknak, támogatással ugyanis sikerült összeszedni a nevezéshez, kiutazáshoz és a tizenegy napos kint léthez szükséges anyagi forrást, és így a dömösi madarak január 28-án akár éremmel is hazatérhetnek a vb-ről. A világbajnokságon 19 ország, 3369 nevező tenyésztő 26015 madara vesz részt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Október 29. 16:10, szerda | PR

Nemzetközi elismerést kapott a nyugdíjfókuszú influenszerkampány

A K&H tavalyi edukációs kampánya, a „Csingisz nyugdíjkihívása”, Bronz Drum díjat nyert a Golden Drum nemzetközi reklámfesztiválon.

2025. Október 29. 07:34, szerda | Sport

Magyar-ír - Minden jegy elkelt

Elfogytak a rendelkezésre álló jegyek a magyar labdarúgó-válogatott utolsó világbajnoki selejtezőmérkőzésére, melyet az ír csapattal játszik november 16-án, a Puskás Arénában.