Hírek
2013. Április 15. 07:54, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI / MTI Fotó: Kovács Attila
Új szobor díszíti Szentendrét – FOTÓK
Vasárnaptól új köztéri alkotás, Csíkszentmihályi Róbert „Csobogó” szobra díszíti a Dumtsa utcát Szentendrén. A szobrot Dietz Ferenc polgármester és a Kossuth-díjas szobrász leleplezte le.
Vasárnap avatták fel a Kossuth-díjas szobrász, Csíkszentmihályi Róbert „Csobogó” szobrát a Dumtsa Jenő utcában. Az alkotást maga a művész és Szentendre polgármestere, Dietz Ferenc leplezte le ünnepélyesen. Az eseményen közreműködtek a Vujicsics Tihamér Zeneiskola növendékei is.

A szobor Papp Lajos kőfaragó, kőszobrász mester műhelyében, Kovács Endre díszműkovács és lakatos közreműködésével készült, az alkotás létrejöttét pedig a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. November 06. 07:38, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: minden lehetséges forgatókönyvre felkészültünk
Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője szerint a szakmai stábbal minden lehetséges forgatókönyvre felkészítették a játékosokat a vendég bolgár Ludogorec elleni, csütörtök este sorra kerülő Európa-liga alapszakasz-mérkőzésre.
