Hírek
2019. Június 19. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Új hadviselési elmélet kidolgozását sürgette az orosz védelmi miniszter

Az orosz fegyveres erők alapvető feladata, hogy mielőbb kidolgozták a hadviselés új középtávú elméletét- jelentette ki Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter egy keddi moszkvai katonai vezetői szakkonferencia megnyitóján.
A tárcavezető az új generációs konfliktusokat a fegyveres harc klasszikus és aszimmetrikus módszerei összességeként jellemezte, "amelyekben a harci cselekmények gyors lefolyásúak a hibák kijavítására pedig egyszerűen nincs idő". Azt hangoztatta, hogy a modern háborúk új megközelítést igényelnek.
Sojgu szerint az orosz hadsereget és hadiflottát hamarosan lézer- és szuperszonikus fegyverekkel fogják felszerelni, ezen eszközök első példányait pedig kísérleti jelleggel már hadrendbe is állították. A miniszter egyebek között arról is szót ejtett, hogy a légierőt olyan célzó és navigációs eszközökkel szerelték fel, amelyek lehetővé tették a hagyományos töltetű bombák 10-15 méteres pontossággal való célba juttatását.
Szavai szerint a Szíriában szerzett harci tapasztalatokat beépítették a kiképzés programjába és a szabályzatba. Emlékeztetett rá, hogy az arab országban az orosz fegyveres erők 166 alkalommal mértek csapást terroristák objektumaira manőverező robotrepülőgépek alkalmazásával.
A Jurij Levada Független Elemzőközpont egy kedden közölt felmérése szerint egyébként az oroszok 88 százaléka véli úgy, hogy hazájuk fegyveres erői képesek megvédeni az országot, és csak 8 százalék képvisel ezzel ellentétes álláspontot.
49 százalék szerint a hadseregben szerződéses és sorkatonáknak egyaránt kell szolgálniuk. 31 százalék szerint a fegyveres erőknek kizárólag szerződésesekből kellene állniuk, 17 százalék pedig a szovjet típusú behívás híve. A megkérdezettek 60 százaléka egyetért abban, hogy egy igazi férfinak meg kell járnia a hadsereget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.