Hírek
2012. Március 27. 07:03, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tovább küzd a kamara az orvosok béremeléséért

Ahogy a múlt kedden nyilvánossá vált, az orvosokkal folytatott tárgyalások eredményeképpen a szaktárca béremelést hajt végre, ám csak korlátozott körben.
Az egészségügyért felelős államtitkár kedden jelentette be a 86 ezer orvost érintő béremelést, amelyből a háziorvosok, a védőnők és az otthoni ápolásban dolgozók is kimaradtak. A Magyar Orvosi Kamara elnökét kérdeztük arról, hogy folytatnak-e további tárgyalásokat az orvosok béremelésének ügyében.
Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke az OrientPress Hírügynökség megkeresésére elmondta, a szövetség 2007-óta, számszakilag alátámasztva folyamatosan jelezte, a háziorvosok és ápolók nélkül nem fog menni az egészségügy finanszírozásának megoldása. Azonban a kormány erre az állásfoglalásra a „füle botját sem mozdította.” Félő, hogy erőszak nélkül nem fog menni a változtatás – nyilatkozta az elnök. Áprilisban szeretnék ténylegesen megkezdeni a tárgyalásokat az alapbér, illetve a kártyapénzről, addig is, egyéb olyan bosszantó körülményekkel kell megküzdeniük, amelyek nem kedveznek a munkavégzésnek, így például a vényhiány.
Éger István nem tud a Híradó által emlegetett tavalyi gyorssegélyről, amelyet a háziorvosok kaptak volna. Mindössze annyi történt – magyarázta –, hogy a kártyapénz már nem három hónapot késlekedik, csak egyet. Ezt az intézkedést ők meg is köszönték az illetékes szerveknek, csakhogy ezzel, véleményük szerint, nem lehet utánpótlást biztosítani. Az alapdíj megemelésére is szükség van: minden praxis jövedelmét önmagához képest meg kellene duplázni – mondta el a közigazgatás hírszolgáltatójának a Magyar Orvosi Kamara elnöke.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.