Hírek
2011. November 16. 14:02, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Több termékkörre vonatkozhat a chipsadó

Részletes tájékoztatással igyekszik rendet vágni a népegészségügyi termékadó (chipsadó) és az ahhoz benyújtott módosító indítványok között a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A dokumentum alapján több termékkörre vonatkozhat a közteher, egyes esetekben az eredetileg tervezettnél nagyobb mértékben – írta a Napi Gazdaság.
Az utóbbi terén a pálmát a 25 százaléknál alacsonyabb gyümölcstartalmú szörpök, sűrítmények viszik. E termékkör esetében 2012. január elsejétől a benyújtott törvényjavaslathoz képest az elfogadott módosító indítványok következtében a literenkénti adó 5 forintról 200 forintra, azaz a negyvenszeresére nő. A kivonat alapú szörpök viszont nem lesznek chipsadó-kötelesek. Ugyanígy az elfogadott módosítók értelmében jövőre 100 Ft/kg-ról 130 Ft/kg-ra nő az adómérték az előrecsomagolt cukrozott készítmények esetén, kivéve a kakaóital-porok esetén, ahol a mérték 100 Ft/kg-ról 70 Ft/kg-ra csökken.
Bővül a termékkör az úgynevezett gyümölcsízzel, melynél az adó összege 500 Ft/kg lesz. A 25 százaléknál alacsonyabb gyümölcstartalmú üdítőitalok esetén a mérték 5 Ft/literről 7 Ft/literre emelkedik, a sós snackek és ételízesítők esetén 200 Ft/kg-ról 250 Ft/kg-ra emelkedik az adó mértéke és az extrudált, sótartalmú termékek is adókötelesek lesznek. Az elfogadott módosítók értelmében a sós snackek körében csak a 2 százaléknál magasabb sótartalmú, előrecsomagolt, a Magyar Élelmiszerkönyv szerinti sütőipari termékek lesznek adókötelesek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.