Hírek
2011. Szeptember 15. 07:19, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Több százmilliárdos adósság az építőiparban

Százmilliárdos hiányok gyűlnek fel az építőiparra jellemző lánctartozási rendszerben, miközben tíz éve nem történt érdemi lépés az ágazat megmentéséért.
Mondta a közrádiónak nyilatkozva Nagyiványi András, az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének (ÉVOSZ) alelnöke.
Nagyiványi annak apropóján mondta ezt, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium új akcióprogramot jelentett be az építőipar helyreállításáért; Az EVOSZ alelnöke szerint szövetségük minden évben leteszi javaslatait az aktuális kormány asztalára – a kabinet mindenben egyetért velük, ám végül nem történik változás; tíz éve ígérgetik, hogy visszaszorítják a lánctartozásokat, miközben több százmilliárdos hiány halmozódott az építőiparban, tette hozzá Nagyiványi.
A szövetség alelnöke szerint ugyanakkor a tartozások ügye nem a kormánytól, hanem a büdzsé mindenkori állapotától függ – az állami költségvetés hiánya miatt fizetnek ki több hónapos késéssel beruházásokat, a késedelem pedig végiggyűrűzik az ágazat egész rendszerében. Az építőiparnak a tartozások ellenére is működnie kell, és így a beruházási jellegű számlák a kifizetési lista végére kerülnek – ebből adódóan a generálvállalkozó, az alvállalkozó és a beszállító is késve kapja meg járandóságát, részletezte a folyamatot Nagyiványi András.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.