Hírek
2019. Január 04. 16:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 22 millió forint értékű cigarettát foglaltak le Záhonyban
Több mint 22 millió forint értékű cigarettát foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy ukrán férfitól Záhonyban - közölte a hivatal sajtóreferense pénteken az MTI-vel.
Magyar Norbert a közleményben azt írta, a pénzügyőrök egy Ukrajnából érkező, Olaszországba tartó, több mint öt méter hosszú utánfutót húzó mikrobuszt ellenőriztek. A szerelvény csempészetre átalakított ponyvatartó szerkezetének teljes hosszában mintegy húszezer doboz cigarettát találtak. A sofőr elismerte, hogy ő rejtette oda az árut.
A pénzügyőrök a cigarettát és a járművet lefoglalták, a sofőr ellen pedig költségvetési csalás miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.
2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld
Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld
Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet
Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.
