Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2022. Július 11. 13:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Tizennégy megyében, ötvenezer hektáron lesz szúnyoggyérítés

Tizennégy megyében, ötvenezer hektáron lesz szúnyoggyérítés

Tizennégy megye mintegy 50 ezer hektárján lesz szúnyoggyérítés a héten - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-vel.

Azt írták, hogy az előző hét szeles időjárása miatt több térségben, így például Dunaújváros és Szekszárd környékén, valamint Fejér és Vas megye több településén elmaradtak a kezelések. Ezeken a területeken a héten végzik el a munkálatokat.

A kifejlett szúnyogok ellen földi eljárással védekeznek továbbá Baranya megyében, a fővárosban, a Tisza-tónál, a Dráva és az Ipoly mentén, a Szigetközben, valamint Komárom térségében. Háromszáznégy településen és a főváros nyolc kerületében lesznek kezelések - tájékoztatott az OKF.

Hozzátették, hogy a gyérítést napnyugta után végzik el, ami így a méheket és más, nappal aktív beporzó rovarokat nem érinti.

A tervezett gyérítések ütemterve megtalálható a katasztrófavédelem honlapján és az érintett települések önkormányzatai saját médiafelületükön is közzéteszik - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek