Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2014. December 12. 17:17, péntek | Helyi

Tisztelt Szentendreiek! Polgármesteri nyílt levél az M0-s fizetőssé tételével kapcsolatban

Tisztelt Szentendreiek! Polgármesteri nyílt levél az M0-s fizetőssé tételével kapcsolatban

Tegnap értesültem arról, hogy az M0-ás körgyűrű bizonyos szakaszainak használatért 2015. január 1-jétől fizetni kell.

A Dunakanyar kapujaként elemi érdekünk, hogy a Szentendréről és a térségből több ezer Budapestre ingázó munkavállaló a lehető leggyorsabban és a lehető legolcsóbban jusson be nap mint nap a fővárosba. Kiemelten fontos számomra a Megyeri-híd díjfizetési mentességének megtartása, hiszen a Budapestre irányuló forgalom jelentős része ezen az útvonalon megy át, így tehermentesíti a 11-es főutat és a III. kerületet. A felvetett díjfizetési tervezet ellentmond annak az alapvető célnak is, hogy a teherforgalmat a városhatárokon kívül tartsuk.

Ezért az elmúlt huszonnégy órában folyamatosan egyeztettem a térség polgármestereivel és döntéshozóival, hogy közösen lépjünk fel ebben a térségünket érintő kérdésben.

Mindannyian üdvözöljük azt a kezdeményezést, miszerint a Megyeri-híd egy egyszerű átminősítéssel „városi híd” lehetne, így kikerülhetne az M0-ás autóút fizetős szakaszai közül.

Kezdeményezem, hogy az M0 Érdekvédelmi Egyesület, melynek tagjai a környező települések polgármesterei, határozottan lépjen fel annak érdekében, hogy a tervezett közlekedésszervezési javaslat vegye figyelembe az itt élők igényeit is. Javaslom, hogy az egyesület határozottan álljon ki a Megyeri-hídtól a 10. számú főút felé vezető körgyűrű továbbépítése mellett is.

Szentendre polgármestereként az itt élőkkel kötöttem szövetséget. Legfontosabb feladatomnak tartom, hogy biztosítsam Szentendre és a kistérség lakóinak élhető és szerethető környezethez való jogát. Továbbra is határozottan fellépek minden olyan kezdeményezés mellett, ami ezt a célt szolgálja.

Verseghi-Nagy Miklós
Szentendre Polgármestere

Szentendre, 2014.12.12.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód

Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével

Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik