Hírek
2013. Március 07. 08:11, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Tetőzött az influenzajárvány
Tetőzött az influenzajárvány Magyarországon: az előzőhöz képest az elmúlt héten hét százalékkal kevesebben, 37 500-an fordultak orvoshoz panaszaikkal - közölte az Országos Epidemiológiai Központ szerdán.
A betegek többsége még mindig óvodás és iskolás korú. A tájékoztatás szerint a 9. héten Budapesten és hét megyében (Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén, Győr-Moson-Sopron, Nógrád, Pest, Somogy, Tolna) csökkent, öt megyében (Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg) nem változott, és szintén hét megyében (Békés, Csongrád, Fejér, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém, Zala) emelkedett az influenzás tünetekkel orvosnál jelentkező betegek száma.
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat honlapján közzétett információ szerint több mint harminc egészségügyi és ápolási intézményben van részleges vagy teljes látogatási tilalom az influenzajárvány miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. November 01. 08:57, szombat | Életmód
Halottak napja - Országszerte hosszabb ideig tartanak nyitva a temetők
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
