Hírek
2016. Augusztus 07. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Terrorizmus - fontos lenne növelni a rendőrség iránti bizalmat

Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő szerint fontos lenne növelni a rendőrség iránti bizalmat Magyarországon, hogy a gyanús eseteket jelentsék a hatóságnak.
A szakértő az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azzal kapcsolatban mondta ezt, hogy az európai államok látványosan és érezhetően megerősítették a rendőrséget és a titkosszolgálatokat és arra ösztönzik az embereket, hogy tegyenek meg mindent saját biztonságuk érdekében.
Gyarmati István szerint érthetőek az egyének önvédelemmel kapcsolatos lépései, az önvédelmi eszközök vásárlása mindaddig, amíg betartják a törvényt. Ugyanakkor megjegyezte, hogy Európa e tekintetben nem jut odáig, mint az Egyesült Államok, ahol szabadabban lehet fegyvereket vásárolni.
A legutóbbi, brüsszeli rendőrtámadással kapcsolatban azt mondta, nem koordinált támadásról lehet szó, ezeket "ingyen" megkapja az Iszlám Állam, később pedig magára vállalja. Az ilyen esetek ellen nehezen lehet védekezni, mert nincs előtte kommunikáció.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára