Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2011. Július 29. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Öt éven belül elérhető lesz az univerzális influenza vakcina

Öt éven belül elérhető lesz az univerzális influenza vakcina

Az amerikai National Institutes of Health vezetője szerint öt éven belül elkészülhet az a vakcina, amely védelmet nyújthat az influenza összes létező törzse ellen.

Dr. Francis Collins, a National Institutes of Health vezetője elmondta: a vakcina hatalmas előrelépést jelentene, hiszen fölöslegessé tenné az influenza vakcinák éves megújítását, ráadásul nem kellene attól rettegni, hogy a szezon közepén egy új törzs a védőoltás ellenére veszélyeztetheti az egészségünket - írja a USA Today.

Néhány évvel ezelőtt egy ilyen univerzális oltóanyag létrehozása még teljesen lehetetlennek tűnt, aminek az oka éppen az volt, hogy a vírus minden évben mutálódik. A tudósok azonban felfedezték, hogy egyes összetevői állandóak, így az új szerrel ezeket akarják majd megcélozni.

Annak ellenére, hogy a legtöbb szakember egyetért abban, hogy a vakcina létrehozható, sokan - köztük a michigani egyetem munkatársa, Arnold Monto is - túl korainak és túl ambíciózusnak tartja az öt éves határidőt

OrientPress Hírügynökség

Címkék: oltás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld

Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni

Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország