Hírek
2016. Szeptember 17. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Szünetel az e-matrica és az e-útdíj értékesítés vasárnap hajnalban
Karbantartási munkálatok miatt vasárnap 01.00 órától várhatóan 02.40 óráig minden platformon szünetel az úthasználati jogosultságok értékesítése
- hívta fel a figyelmet a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
Ez érinti mind az e-matricát, mind pedig a HU-GO viszonylati jegyet váltani szándékozókat, valamint a személyes értékesítési felületeket, illetve a mobilvásárlást is.
A tájékoztatás szerint ebben az időszakban nem lesz lehetőség sem e-matricát, sem HU-GO viszonylati jegyet váltani. Nem lehet továbbá egyenleget feltölteni interneten keresztül, bankkártyával, valamint személyesen ügyfélszolgálati irodákban és viszonteladó partnereknél, illetve nem lehet majd e-matricát vásárolni a Nemzeti Mobilfizetési Rendszeren (NMFR) keresztül - SMS-ben, weben és applikációval - sem.
A szolgáltató ezért azt javasolja, hogy az úthasználati jogosultságot elővételben vegyék meg még a karbantartás előtt az ematrica.nemzetiutdij.hu, vagy a www.hu-go.hu weboldalon, a NÚSZ ügyfélszolgálati irodáiban, vagy viszonteladói partnereinél.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába
