Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2011. Október 28. 14:25, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Szűk látókörűek voltak, a Mal a felelős a katasztrófáért

Szűk látókörűek voltak, a Mal a felelős a katasztrófáért

A történteket vizsgáló parlamenti vizsgálóbizottság megállapította, hogy döntően a Mal Zrt. a felelős a tavalyi vörösiszap-katasztrófáért – írja a Magyar Nemzet.

A tragédia fő oka a társaság és a tulajdonosok szűk látókörű, a nyereséget előtérbe helyező és a biztonságos működést nem kellően biztosító vállalati stratégiája és az ezt szolgáló gazdasági és technológiai döntések sorozata – áll a bizottság jelentésében.

A Mal saját jelentése csak szerdán érkezett meg a bizottsághoz, de Kepli Lajosnak, a bizottság jobbikos elnökének az véleménye, hogy a Zrt. saját érdekében információkkal egészítette ki a jelentést. Több javaslatot figyelmen kívül hagytak. Mindezek ellenére a vizsgálóbizottság a jelentést egyhangúlag elfogadta, ami így az Országgyűlés elé kerülhet – írja a Magyar Nemzet.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.