Hírek
2026. Március 29. 12:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter szerint az Alkotmányvédelmi Hivatal tette a dolgát, védte Magyarország szuverenitását
Ma is bedőlt egy tiszás mutatvány. Az ukránok kiképeztek egy kémet, az Alkotmányvédelmi Hivatal pedig fellépett ezzel szemben, hisz az a dolga, hogy megvédje Magyarország szuverenitását – mondta Szijjártó Péter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A tárcavezető kifejtette, "vége a mellébeszélésnek, vége a hazudozásnak, vége a hősgyártásnak". A Tisza Párt és a baloldali média összehangolt akciója besült, "kiderült, hogy a Tisza Párt informatikusa a saját meghallgatásán saját maga elmondja, hogy az ukránok beszervezték, az ukránok kiképezték, az ukránok kapcsolattartót jelöltek ki a számára és még támadó akciók végrehajtására is felkészítették".
"Mindez azt mutatja, hogy az ukránok mindenre képesek annak érdekében, hogy a Tisza Pártot hatalomra segítsék" – hangsúlyozta, felidézve a miniszterelnök és családjának fenyegetését, a Barátság kőolajvezeték "elzárását", az "olajblokádot".
"Ha kell, teljes energiablokádot kísérelnek meg, az ukránok egy titkosszolgálati műveleti tereppé tették Magyarországot. Ezt nem hagyhatjuk, mert ez egy támadás a szuverenitásunkkal szemben" – jelentette ki a tárcavezető.
Szijjártó Péter úgy folytatta, "és a szegény rendőr azt hitte, hogy hőssé válik, pedig csak egyszerűen arról van szó, hogy nem volt tudomása egy teljesen helyénvaló és teljesen jogos kémelhárítási akcióról. Az Alkotmányvédelmi Hivatal tette a dolgát, hiszen az Alkotmányvédelmi Hivatal dolga, hogy megvédje Magyarország szuverenitását" – húzta alá.
"Az ukránok kiképeztek egy kémet, az Alkotmányvédelmi Hivatal pedig fellépett ezzel szemben, és meg is kell védenünk Magyarország szuverenitását, mert Zelenszkij és az ukránok mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a Tisza Párt nyerje meg ezt a választást, hogy ezáltal Zelenszkij alakíthasson kormányt itt Magyarországon, egy olyan kormányt, amely majd beleviszi Magyarországot a háborúba, amely odaadja a magyar emberek pénzét az ukránoknak, és amely engedi, hogy az ukránok bejöjjenek a háborújukkal együtt az Európai Unióba" – fejtette ki a külgazdasági és külügyminiszter.
Szijjártó Péter aláhúzta,
ezt nem fogják engedni. "Meg fogjuk nyerni a választást, nem engedjük, hogy Zelenszkij titkosszolgálati műveleti tereppé tegye Magyarországot, akármilyen kommunikációs akciókat is találnak ki a Tisza Pártnál. Ez egy szép próbálkozás volt, de nem sikerült, ez a helyzet"
- fogalmazott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
