Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2025. Április 05. 07:54, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Szijjártó Péter: elítéljük a romániai magyarokat ért incidenseket

Szijjártó Péter: elítéljük a romániai magyarokat ért incidenseket

Elfogadhatatlannak tartjuk és a lehető leghatározottabban elítéljük a romániai magyarokat ért incidenseket

- írta a külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebook-oldalán, miután tárgyalt Emil Hurezeanu román külügyminiszterrel a héten történt esetekről.

Szijjártó Péter emlékeztetett: ezen a héten két futballhoz kötődő incidens is érte a magyarokat Romániában: a két kolozsvári csapat mérkőzése után magyar fiatalokat bántalmaztak a város főterén, Csíkszeredában pedig folyamatosan magyarellenes skandálás hallatszott a Steaua vendégszereplésekor.

"Ezeket az incidenseket mi elfogadhatatlannak tartjuk és a lehető leghatározottabban elítéljük"
- jelentette ki a miniszter.

Szijjártó Péter közölte, pénteken telefonon konzultált Emil Hurezeanu román külügyminiszterrel, akivel - mint írta - egyetértettek abban, hogy ezeket az eseteket komolyan kell venni és súlyuknak megfelelően kezelni.

"A kollégám biztosított arról, hogy a román hatóságok mindent megtesznek az elkövetők kézre kerítése és megbüntetése érdekében"
- írta a magyar külügyminiszter.

Hozzátette, egyetértettek abban is, hogy minden lehetséges eszközzel meg kell akadályozni az ilyen típusú cselekmények megismétlődését, és meg kell akadályozni azt is, hogy szélsőséges emberek és csoportosulások tönkretegyék a két ország egyre javuló kapcsolatait.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.