Hírek
2020. Október 27. 15:11, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szigorítottak az előírásokon Boszniában
Bosznia-Hercegovina mindkét országrészében szigorítottak a koronavírus-járvány megfékezése érdekében hozott intézkedéseken - közölte a Nezavisne Novine című szarajevói napilap az internetes oldalán kedden.
A többségében bosnyákok és horvátok lakta országrészben, a Bosznia-hercegovinai Föderációban kötelezővé tették a maszkviselést szabadtéren is, valamint elhalasztották a nem életmentő műtéteket, míg a főként szerbek lakta országrészben, a boszniai Szerb Köztársaságban egy hétre felfüggesztették az oktatást, a diákok online órákon vesznek részt.
A Nyugat-Balkánon - Horvátországot kivéve - hétfőről keddre 1608-cal nőtt az igazolt fertőzöttek és 41-gyel a halálos áldozatok száma.
A regisztrált fertőzöttek száma Szerbiában 341-gyel 39 827-re, Koszovóban 205-tel 18 139-re, Észak-Macedóniában 247-tel 27 234-re, Montenegróban 112-vel 16 909-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 703-mal 41 557-re emelkedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában eggyel 792-re emelkedett, Koszovóban hárommal 666-ra, Észak-Macedóniában tizenöttel 934-re, Bosznia-Hercegovinában tizennyolccal 1111-re, Montenegróban pedig néggyel 269-re nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 01. 14:00, vasárnap | Külföld
Lezárják a Hormuzi-szorost
Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.
2026. Március 01. 08:55, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Meghalt Irán legfőbb vezetője
Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán hivatalosan is megerősítette, hogy Ali Hamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetője meghalt.
2026. Február 28. 08:55, szombat | Külföld
Izrael megtámadta Iránt
Izrael megelőző csapást mért Iránra - jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.
2026. Február 26. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerdától csak elektronikus beutazási engedéllyel lehet az Egyesült Királyságba utazni
Szerdától kizárólag az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be a nem vízumkötelezett külföldiek, köztük az Európai Unió állampolgárai az Egyesült Királyságba.
