Hírek
2022. Április 25. 17:09, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok
Szerencsejátékot űzött a munkahelyén, vádat emeltek ellene
A hűtlen kezelés vétsége miatt indult ügyben az ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a férfival szemben, aki munkahelyén, munkaköri kötelezettségét megszegve szerencsejátékot játszott, ezzel több százezres kárt okozott.
Az elkövető egy vértesszőlősi üzletben értékesítőként dolgozott. A férfi feladatai közé tartozott a vásárlók kiszolgálása, a sorsjegyek érékesítése és a szerencsejáték folytatására szolgáló terminál helyes üzemeltetése, valamint az üzlethelyiség kasszájának kezelése, a bevételekkel és kiadásokkal történő elszámolás. A férfi saját értékesítőhelyén a munkaidejében nem folytathatott szerencsejátékot – közölte az ügyészség közleményében.
Az elkövető munkaköri kötelezettségét megszegte, 2020. június 6-án összesen 12 alkalommal, összesen 490 ezer forint értékben játszott szerencsejátékot az általa üzemeltett online terminálon. A férfi a játékok ellenértékét nem fizette meg, azt nem tette be a kasszába. A feladott szelvények közül 1 nyertes szelvény volt, a nyeremény összege 142 500 forint volt, ezt a férfi nem vette ki a kasszából.
A vállalkozó által üzemeltetett üzletben a szerencsejáték folytatásából származó bevétel a vállalkozóval szerződött gazdasági társaság tulajdona, a vállalkozó az értékesítés alapján jutalékra jogosult. Ennek alapján az elkövető összesen 347 500 forint kárt okozott a sértettnek.
Ezt a vállalkozó térítette meg a gazdasági társaságnak. Ebből az összegből az elkövető 80 ezer forintot a munkáltatójának megfizetett – tette hozzá a vádhatóság.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság az elkövetővel szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetést és 267 ezer forint összegű vagyonelkobzást szabjon ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
