Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2012. Február 14. 12:28, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Szerdától minden megváltozik?

Szerdától minden megváltozik?

Oroszországban 215 ember halt meg a szokatlan hidegben az év eleje óta – közölte kedden a rendkívüli helyzetek minisztériuma.

Az egészségügyi hatóságok szerint az országban több mint 5500 embert kezeltek hipotermiás (a szervezet kihűlésével járó) és fagyási tünetekkel. Oroszországban megszakítás nélkül csaknem három hete rendkívüli zord idő van, a hőmérséklet körülbelül 14 fokkal a sokéves átlag alatti. A kemény tél különösen a dél-oroszországi Dagesztánban, illetve Krasznodar és Volgográd környékén okoz gondokat. Az elmúlt 24 órában Jakutföldön mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet, a hőmérő higanyszála mínusz 54 fokot mutatott. Moszkva pedig átvészelte az idei leghidegebb éjszakát, s nem volt fennakadás az energiaellátásban sem, holott fagypont alatti 28 fokot mértek.

A meteorológiai szolgálat szerint szerdától „átrendeződés” várható az időjárásban: az anticiklont ciklon váltja fel, ami jelentős felmelegedéssel jár. Nappal mínusz 4-6 fok lesz Oroszország európai részén, és az időjárás-változást hóesés, illetve helyenként viharos erejű szél kíséri majd.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 13:00, péntek | Külföld

Tömeges sérüléssel járó közúti baleset történt Horvátországban, halálos áldozat is van

Egy ember meghalt és kilencen megsérültek csütörtökön a horvátországi Lika térségében, miután egy bolgár rendszámú személyautó lesodródott az útról - közölte a horvát rendőrség.

2026. Június 11. 15:00, csütörtök | Külföld

Szerb energiaügyi miniszter: kompromisszum született a Mollal

2026. Június 10. 10:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek

Donald Trump szerint az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek, akár napokon belül aláírható a megállapodás.

2026. Június 08. 10:00, hétfő | Külföld

Irán rakétákat indított Izrael ellen

Irán négy rakétát indított Izrael ellen vasárnap este, az izraeli légvédelem sikeresen elfogta őket. Izraelben a polgári védelem bejelentette, hogy hétfőn nem lesz tanítás és elmaradnak a tervezett érettségi vizsgák.