Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2016. November 24. 09:00, csütörtök | Helyi
Forrás: 24.hu

Szentendrei mehet az Északi-sarkra?

Szentendrei mehet az Északi-sarkra?

A szentendrei Zaja Kitti és a miskolci Szigetvári Eszter egyaránt szeretne versenyezni, de csak egyikük valósíthatja meg nagy álmát. Szavazzon Ön is Kittire, hogy az Északi-sarkon képviselje Szentendrét.

Egy sportszergyártó cég 12 országnak biztosít lehetőséget arra, hogy egy-egy képviselője részt vegyen a 2017 áprilisában az Északi-sarkvidéken rendezendő kutyaszánhúzó-versenyen.

Magyarországról először utazhat résztvevő a 4 napon át tartó, 300 kilométeres, embert próbáló túrára.

A versenyzők csoportosan, profi hajtókkal vágnak neki az útnak, mely során megtanulhatják, hogyan kell kutyaszánt hajtani, a kutyákról gondoskodni, összességében pedig azt, hogyan lehet túlélni a -34 fokos hideget a szabad ég alatt.

A nagy kaland a norvég fjordoknál, Signaldalenben kezdődik és Jukkasjärviban, a svéd Lappföldön ér véget.

Összesen 12 ország nevezhetett, és mindegyikből a legtöbb szavazatot kapott induló kerül be a versenyzők közé. Hazánkból a szentendrei Zaja Kitti és a miskolci Szigetvári Eszter verseng fej-fej melletti küzdelemben a részvétel jogáért.

Szavazni 2016. december 14-ig IDE KATTINTVA lehet, de érdemes bepillantani az izgalmakba a két hölgy Facebook-oldalára is.

Fotó: Wikimedia Commons

Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Szeptember 15. 07:53, hétfő | Sport

MOL Magyar Kupa - A másodosztályú Kecskemét kiejtette az Újpestet

A másodosztályban szereplő Kecskeméti TE hosszabbítás után 3-2-re nyert az Újpest FC ellen vasárnap a labdarúgó MOL Magyar Kupában, és a legjobb 32 közé jutott.