Hírek

2013. Július 29. 08:31, hétfő | Helyi
Forrás: lvp/MTI/fotó: illlusztráció

Szentendrei arany az atlétikai ob-n

Országos bajnoki címet szerzett a Maximum KSE-Szentendre színeiben Seres András diszkoszvető a hétvégén fővárosban lezajlott atlétikai országos bajnokságon.

Kaptúr Éva, Márton Anita és Kazi Tamás is két egyéni aranyéremmel zárta a Budapesten rendezett atlétikai országos bajnokságot. A gödöllői Kaptúr pénteken 100 méteren egyéni csúccsal lett bajnok, vasárnap pedig 200-on ünnepelhetett, miután a fináléban 24.2 másodperces időt futott.

A súlylökésben olimpikon Márton fő számában aratott szombati magabiztos sikere után diszkoszban is könnyedén verte a mezőnyt, s végül 54,71 méteres eredménnyel lett aranyérmes. Kazinak vasárnap rendezték a kedvenc számát az ob-n, s a debreceniek moszkvai világbajnokságra készülő középtávfutója az esélyeknek megfelelően, magabiztos versenyzéssel nyert 800 méteren. A szombaton 1500-on első Kazi 1:48.71 perces idővel ért célba.

Mellettük pedig Seres András diszkoszvető a Maximum KSE-Szentendre színeiben állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

nők:
200 m: Kaptúr Éva (Gödöllői EAC) 24.2 másodperc (kézi mérés)
1500 m: Papp Krisztina (UTE) 4:17.24 perc
5000 m: Erdélyi Zsófia (UTE) 17:00.3 perc
400 m gát: Szarvas Dóra (DSC-SI) 59.75 másodperc
4x400 m: Gödöllői EAC 3:47.02 perc
magas: Szabó Barbara (UTE) 1,84 méter
távol: Schmelcz Fanny (KARC) 6,54 méter (+5,1 méter/másodperc)
diszkosz: Márton Anita (Titán TC Szeged) 54,71 méter

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 16. 08:25, csütörtök | Életmód

Ön tudja, mi rejtőzik a kép 1%-án?

A Kuckó Önkéntes Program különleges kezdeményezéssel hívja fel a figyelmet az 1%-os rendelkezés fontosságára

2024. Május 16. 07:59, csütörtök | Külföld

Megműtötték a szlovák miniszterelnököt, túl van az életveszélyen

A szlovák miniszterelnök már túl van az életmentő műtéten, jelenleg stabil állapotban van.

2024. Május 16. 07:55, csütörtök | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks történelmi diadala

A Paks hosszabbításban 2-0-ra legyőzte a bajnok Ferencvárost a labdarúgó MOL Magyar Kupa Puskás Arénában rendezett szerdai döntőjében.

2024. Május 16. 07:54, csütörtök | Külföld

Már június végén megtartják az első nyilvános vitát Donald Trump és Joe Biden között

Már június végén megtartják az amerikai elnökjelöltek első nyilvános televíziós vitáját Joe Biden és Donald Trump között, majd szeptember elején második alkalommal is szembenézhet egymással a demokrata és a republikánus jelölt.