Hírek
2014. Március 07. 08:43, péntek |
Helyi
Forrás: lvp/Ferenczy Múzeum
Szentendre ezért is különleges – múzeumi kulisszatitkok ma

Egyedülálló, hogy Szentendrén ennyi múzeum van, erről is illetve számtalan érdekességről hallhatnak az érdeklődők ma a Több mint múzeum?! beszélgetésen.
Kevés olyan város van a világon, ahol az egy főre jutó múzeumok száma több mint Szentendrén. Csak a város határain belül 12 múzeum, kiállítóhely tartozik a Ferenczy Múzeumhoz. Miközben a kiállítások országos, nemzetközi jelentőségű anyagot mutatnak be, a megyei múzeumi rendszer megszűnése óta mindezt egy 27 ezer fős kisváros működteti.
Március 7-én 19 órakor a Pajor-múzeumban újra vár a Szentendrei Képzőművészeti Szabadegyetem, melyen még több érdekesség kiderül a város múzeumairól.
Beszélgetés: TÖBB MINT MÚZEUM!? – Szentendre múzeumai
Helyszín: Ferenczy Múzeum – ALAPÍTÓ NYOLCAK – A SZENTENDREI MŰVÉSZETELEP SZÜLETÉSE című kiállítás (Kossuth L. u. 5.)
Időpont: 2014. március 7. péntek 19 óra
Vendég: DR. KÁLNOKI-GYÖNGYÖSSY MÁRTON múzeumigazgató
A beszélgetést vezeti: DR. MARTOS GÁBOR művészeti író, a MúzeumCafé főszerkesztője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 09. 07:39, szerda | Bulvár
Megnyitották a BMW debreceni \"tehetség gyárát\"
TalentFactory - \"tehetség gyár\" - kezdte meg a működését a BMW Group Gyár Debrecen duális szakképzési programja keretében - jelentették be a gyár és a város vezetői sajtótájékoztatón kedden a helyszínen.
2025. Április 09. 07:38, szerda | Életmód
Csökkent az infláció
NGM: jelentős hatása van az árréscsökkentésnek: az infláció már márciusban 4,7 százalékra esett.
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára