Hírek
2015. Március 30. 17:08, hétfő |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/László T. András
Száztíz éve született a Piszkos Fred szerzője

Életművét manapság már az irodalmi körök is nagyra értékelik…
Rejtő Jenő, avagy P. Howard 110 esztendővel ezelőtt, 1905. március 29-én született Budapesten. Legnépszerűbb könyvei, immár a klasszikusok a maguk nemében, A csontbrigád, Az elveszett cirkáló, A szőke ciklon, A láthatatlan légió, A 14 karátos autó, Az előretolt helyőrség, Vesztegzár a Grand Hotelben és a Piszkos Fred, a kapitány. Műveit számtalan nyelvre lefordították, igaz, nehezen hihető, hogy hamisítatlan pesti humora visszaadható-e.
Ha szép, az sem baj, hogy semmi értelme
Kiszólásai, csattanói ma is közszájon forognak, regényein nemzedékek nőttek fel.
Íme, néhány idézet az örökbecsű hagyatékból:
„Mit csinál az ember, aki felhagy minden reménnyel? Megmondta Dante. Elmegy a pokolba.
Sötétben minden város fekete.
Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!
Az élet olyan, mint a füst. Elillan, mielőtt még igazán boldog voltál.
A nő olyan, mint egy költői hasonlat – ha szép, az sem baj, hogy semmi értelme.”
És még sokáig folytathatnánk, de nincs értelme, tessék csak Rejtőt olvasni, deresedő fejjel sem szégyen.
Folytatás…
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára