Hírek
2011. Június 30. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Ősszel jöhet a chipsadó
Még idén bevezetik a népegészségügyi adó, melyet csak egészségügyi célokra fordíthatnak. Azt remélik, hogy a munkahelyek megszüntetése helyett az érintett cégek inkább egészségesebb termékeket fognak készíteni. A törvénnyel kapcso
A januári bevezetést szorgalmazó javaslatot elvetették a Parlamentben, így még az idén bevezetik a népegészségügyi termékadót. Idén csak 3-5 milliárd forintos bevételt remélnek az új adónemtől, de ezután évi húszmilliárdos remélnek a „chipsadótól”.
Bizonyos értelemben a népegészségügyi adó kivetése egyes területeken bevételkiesést is jelenthet, ugyanis az adó a kisvállalkozásokat negatívan sújtja. Az érintett termékek fogyasztása csökkenhet, ezért áfakieséssel számolnak, és ezt a befolyó húszmilliárdból nem kompenzálhatják, mert a törvény szerint csak népegészségügyi célokra fordíthatják az összeget.
Bár számolnak megszűnő munkahelyekkel, mégis azt remélik, hogy az érintett cégek áttérnek más, egészséges ételek készítésére. Azok a vállalkozások, amelyek a termékadó befizetésére kötelezettek, egy módosító indítvány szerint iparűzési adókedvezményt kaphatnak, ezt a javaslatot az előterjesztők és arról szavazó bizottságok is támogatták. A tervezett törvénynek ez a passzusa azonban csak akkor lép hatályba, ha az Európai Unió is beleegyezik.
A benyújtott módosítások többségét egyébként sem az előterjesztők, sem az illetékes bizottságok nem támogatták, még a kormánypárti képviselők által benyújtottakat se. Ugyanakkor megerősítették azt, hogy csak a nagyipari méretekben termelt, és előrecsomagolt termékekre vonatkozik majd a törvény. Az viszont nem derült ki, hogy a kis kiszerelésben árusított, cukor- és sótartalmú ételeket miért nem egészségkárosítóak, vagy ha azok, miért nem adókötelesek – olvasható az index.hu-n.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.
2026. Május 21. 13:00, csütörtök | Belföld
Tarr Zoltán: mérföldkő a felvidéki magyarság jogvédelmében a szlovák Alkotmánybíróság egyik ítélete
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.
