Hírek
2018. Október 25. 07:31, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Sósav szivárog egy tehervonatból a hatvani vasútállomáson

Sósav szivárog egy tehervonat egyik tartálykocsijából a hatvani vasútállomáson, ezért a pályaudvart csütörtökön reggel, nem sokkal 6 óra előtt lezárták, a vasúti forgalmat leállították
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel. A Mávinform tájékoztatása szerint a baleset miatt a Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon jelentősen hosszabb lesz a menetidő csütörtökön reggel, és várhatóan késések lesznek a Hatvan-Somoskőújfalu, Hatvan-Újszász-Szolnok vonalon is.
A műszaki mentést a hatvani, az aszódi és a gyöngyösi hivatásos tűzoltók végzik. A katasztrófavédelmi mobil labort, valamint a katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot is riasztották az esethez.
A vasúttársaság azt közölte, a sérült tartálykocsit egy vonatvizsgálatnál vették észre.
FRISSÍTÉS:
Ismét használhatják a vonatok a hatvani állomást, miután a katasztrófavédelem megszüntette a sósav szivárgását egy megsérült tartálykocsiból. Kavalecz Imre elmondta: a sérült tartálykocsit a hatvani rendező pályaudvar egyik vágányára vontatták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.