Hírek
2019. Augusztus 29. 13:01, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sokan meghaltak egy ukrajnai házrobbanásban

Nyolc ember veszítette életét egy házrobbanásban szerdán a nyugat-ukrajnai, Lvivi területen fekvő Drohobicsban – közölte csütörtökön a rendkívüli helyzetekkel foglalkozó ukrán állami szolgálat.
Hét embert, köztük öt gyereket sikerült élve kimenteni a romok közül. A mentőalakulatok szerint nem valószínű, hogy lennének még emberek a beomlott háromemeletes társasház romjai alatt.
A katasztrófa oka egyelőre ismeretlen, a hatóságok feltételezése szerint gázrobbanás történt. A rendőrség egyelőre szándékos rongálás gyanújával folytat vizsgálatot. Ideiglenesen őrizetbe vették a kommunális szolgáltató két munkatársát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld
Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa
Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.
2025. Szeptember 12. 07:24, péntek | Külföld
Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azután, hogy lövés érte Utah államban, egy rendezvényen
Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azt követően, hogy szerdán lövés érte Utah államban, egy egyetemi rendezvényen – a hírt Donald Trump elnök jelentette közösségi oldalán.
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.