Hírek
2016. Május 12. 08:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Siota Csiharu kiállítása
A nemzetközi kortárs képzőművészet élvonalához tartozó Siota Csiharu egyéni kiállítása látható csütörtöktől a Szentendrei Képtárban és a Kmetty Múzeumban.
Gulyás Gábor kiemelte: jóideje nem volt példa arra, hogy nemzetközileg is kiemelkedő alkotó önálló kiállítási projektet hozzon létre Magyarországon. A kurátor felidézte: a Közép-Európában most először kiállító japán képzőművész Kulcs a kézben című projektje a legutóbbi Velencei Biennále egyik legsikeresebb darabja volt, mintegy fél millió látogatót vonzott, de a világhírű alkotó műveivel Sydneyben, Milánóban vagy New Yorkban is találkozhatott a közönség a közelmúltban.
Az FMC igazgatója hangsúlyozta: Szentendre a kiállítással ebbe a sorba kapcsolódik be, és a tárlat illeszkedik az FMC azon törekvésébe, hogy szinkronba kerüljön a kortárs művészet fontos jelenségeivel. "Szeretnénk elérni, hogy az ilyen és hasonló nemzetközi projektek megszokottá váljanak nálunk is" - fogalmazott.
Hozzátette, hogy az installáció műfaja az utóbbi időben kevés teret kapott Szentendrén, pedig a város jelentős tradícióval büszkélkedhet ezen a téren is. A projektet bemutatva Gulyás Gábor elmondta: a város Fő terén található képtár erre az alkalomra megújult tereiben csaknem 300 kilométernyi piros fonálra a Kárpát-medencében összegyűjtött régi fémkulcsokat fűzött fel a művész. A kulcsok összegyűjtése fontos része volt a projektnek - hívta fel a figyelmet a kurátor.
Még márciusban hirdették meg a kulcsgyűjtést, amelynek keretében Magyarországon és a határon túl mintegy száz gyűjtőponton adhatták le civilek régi kulcsaikat, melyekhez történeteket is mellékelhettek. A 23 ezer darabból álló kollekcióhoz 150 történet érkezett, a legizgalmasabbak a kiállításhoz készült katalógusba is bekerülnek, és várhatóan felolvasnak belőlük a csütörtöki megnyitón - mondta.
A projekt részeként a képtárral szemközt lévő Kmetty Múzeumban Siota Csiharu olajkrétás rajzaiból látható válogatás, valamint portréfilm és az installáció készítését bemutató film is pereg majd, de további információs anyagok is segítik a látogatók tájékozódását.
A kiállítás csütörtökön nyílik az 1972-ben született, húsz éve Németországban élő japán művész jelenlétében, és október közepéig látható a Szentendrei Képtárban, valamint a Kmetty Múzeumban.
MTI
Fotó: nol.hu
Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
2026. Április 13. 15:00, hétfő | Sport
Piros Zsombor megnyerte a madridi challenger-tenisztornát
Az ötödik helyen kiemelt Piros Zsombor megnyerte a 98 ezer dollár (35,8 millió forint) összdíjazású madridi salakpályás férfi challenger-tenisztornát.
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
