Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2014. Április 01. 09:18, kedd | Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter

Sikeres vizsga után a turizmust is fejleszti az átadott szentendrei mobilgát

Ma már osztatlan sikere van a mobil árvízvédelmi falnak, hiszen sikeresen vizsgázott a legnagyobb vizsgán, a tavaly júniusi rekordárvíznél, fejtette ki Hadházy Sándor a szentendrei mobilgát hétvégi átadóján.

Az országgyűlési képviselő a védmű szombati ünnepélyes átadóján elmondta, a mobil árvízvédelmi fal legfontosabb eredménye – a sikeres védekezés mellett –, hogy segíti Szentendre turizmusának a további fejlődését. Hadházy Sándor szerint a mobilgát megvalósítása nem indult simán, mivel akadtak, ahogy fogalmazott, akik álszakmai érvekkel, elsősorban politikai indíttatásból támadták a terveket.

Mi azonban Dietz Ferenc polgármesterrel és a város Fidesz-KDNP frakciójával közösen kitartottunk az eredeti tervek, a mobilgát megépítése mellett. Az élet azt igazolta, hogy jó döntés volt, hiszen mobilgát híján bizony nagy bajban lett volna tavaly júniusban a Dunakanyar és Szentendre. Mindezekért köszönettel tartozunk elsősorban a város vezetőinek, a kivitelezőknek és mindazoknak, akik kezdettől fogva segítették ezt a fontos munkát" – hangsúlyozta Hadházy Sándor. Hozzátette, a mobilgát megvalósítását követően a következő feladat a Dunakorzó megújítása, amelyre reményei szerint, szintén lesz forrás.

Sikeres vizsga után a turizmust is fejleszti az átadott szentendrei mobilgát

Fotók: Facebook/Dietz Ferenc

Bakondi György tábornok, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője is felszólalt az ünnepségen és kitért arra, hogy a szentendrei mobilfal kiválóan bizonyított tavaly és jó példa ez a fajta védmű az országban, hiszen hozzá hasonló épül Visegrádon is.

Dietz Ferenc pedig azt emelte ki, hogy a mobilgát Szentendre új jelképévé vált, majd a polgármester hozzáfűzte, a régi szentendrei képeken látni, hogy az itt élők mennyire közel éltek a folyóhoz, mennyire együtt éltek a Dunával. A mobilgát kiépítésével pedig most ismét ez az érzése, leszögezte, a szentendreiek visszakapták a Dunát, a kilátást, de így a Duna felől is jól látni a történelmi várost.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 09:59, szerda | PR

Új korszak az innovációban?

a magyar cégek több mint kétötöde alkalmaz mesterséges intelligenciát

2025. Június 18. 07:15, szerda | Bulvár

Cseh László is vízbe ugrik szombaton a harmadik MOL Campus Öbölúszáson

Szombaton harmadik alkalommal rendezik meg a MOL Campus Öbölúszást, amelyen több mint 1600-an ugranak vízbe.

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:12, szerda | Életmód

Groupama Biztosító-OTP Bank: a magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra

A magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából ezer fő megkérdezésével készült országos reprezentatív kutatás szerint.