Hírek
2013. December 17. 08:32, kedd |
Helyi
Forrás: lvp/fotó: MűvészetMalom
Sikeres aukció egy új szentendrei szoborért

Összesen 575 500 forint gyűlt össze a Társaság az Élhető Szentendréért a MűvészetMalomban rendezett jótékonysági aukcióján a hétvégén. Az összegből Szántó Piroska emlékére terveznek szobrot állítani a szervezők.
A száz évvel ezelőtt született Szántó Piroska festőművész emlékszobrának megvalósítására 700 ezer forintot nyert el pályázaton a szentendrei önkormányzat és a Társaság az Élhető Szentendréért Közhasznú Egyesület a Nemzeti Kulturális Alaptól. Ezt azonban még önrésszel is ki kell egészíteniük a kezdeményezőknek, akik éppen ezért aukciót szerveztek vasárnapra a MűvészetMalomban. Az eseményen számos ismert, Szentendréhez köthető képzőművész ajánlotta fel művét, többek közt Aknay János, Bukta Imre, Asszonyi Tamás, Bihon Győző, feLugossy László, ef Zámbó István és Vincze Ottó is.
Az aukción végül 575 500 forint gyűlt össze, melyhez még szívesen fogad további felajánlásokat az egyesület a 10403112-50526576-49781005 számlaszámra, közleményben feltüntetve, hogy "Szántó Piroska szobra".
Az alkotás elkészítésére Farkas Zsófia szobrászművészt kérték fel.
Szántó Piroska művei a MűvészetMalomban is láthatók!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód
Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével
Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik