Városlista
2025. szeptember 13, szombat - Kornél

Hírek

2014. Február 25. 09:24, kedd | Helyi
Forrás: lvp/ös

Schirilla György és a szentendrei mobilgát – semmi sem lehetetlen

Schirilla György és a szentendrei mobilgát – semmi sem lehetetlen

A „Nemzet Rozmárja” ezúttal Szentendrén, a mobilgát tövében merül alá, hogy ismét átússza a fagyos Dunát. Schirilla György ezzel szeretné felhívni a figyelmet az egészséges életmódra, és bizonyítani, nincs lehetetlen.

Schirilla György február 28-án ismét bizonyítja, hogy semmi sem lehetetlen. Ugyanúgy, ahogyan Szentendre is bebizonyította azzal, hogy elsőként az országban bele mert vágni egy mobil árvízvédelmi fal építésébe, amely mára sikertörténetté érett. Sokan féltek tőle, hogy az építmény nem tartja meg a hatalmas víztömeget, a fal mégis kitűnőre vizsgázott. Rendíthetetlenül tartotta a vízoszlopot a több mint 790 centiméteres tetőzéskor. A vízparti településeknek meg kell tanulniuk együtt élni a folyóval, tóval, vagy tengerrel annak minden szépségével és nehézségével együtt – fejtette ki Dietz Ferenc.

A polgármester szerint az egész beruházásnak két alapvető célja volt: a biztonság megteremtése, valamint a Duna összekapcsolása a várossal. Lassan a végéhez közeledik a beruházás, a célok megvalósulásának szemléltetője pedig most Schirilla György, aki szeretné megmutatni, hogy Szentendrének ténylegesen élő kapcsolata alakult ki a folyóval, a lehetetlen pedig nem létezik többé az 1000 éves városban – hangsúlyozta Dietz Ferenc.

A téltemető futás és Duna átúszás programja!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Szeptember 13. 09:28, szombat | Kék hírek

A vezetés közbeni telefonhasználatot ellenőrzi a rendőrség az utakon

Keddtől országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartanak Magyarország közútjain, a rendőrök elsősorban a vezetés közbeni telefonhasználatot figyelik