Hírek
2011. Augusztus 19. 14:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Árvízvédelmi beruházások Borsod megyében

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szerint továbbra is nagy erőkkel zajlik a Sajóvölgye településeinek hosszú távú árvízi védelmét biztosító beruházásokról szóló kormányhatározati feladatok végrehajtása.
A kormány a folyamatban lévő beruházásokkal a 2010-ben bekövetkezett árvízhez hasonló helyzeteket kívánja megelőzni.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye folyóinak – Sajó, Bódva, Hernád –, valamint a felsőzsolcai vasúti ártéri hídnyílások szelvényeinek kotrása és mederrendezése elkészült.
Három település árvíz elleni védelmét körtöltés biztosítja majd a munkálatok befejezését követően. A Felsőzsolca körüli munkálatok hamarosan befejeződnek, Ónodnál a Vár melletti műtárgy építése, valamint a töltés teljes szakaszán a humuszozás zajlik. A teljes védvonalszakaszon töltéstest készült, kisebb felületrendezési munkák, valamint az ideiglenes szivattyúállások és a töltéstartozékok elhelyezése van még hátra. A tervezett négy műtárgyból három építése befejeződött. Nagycsécs település északi töltésén rézsűigazítást végeztek, a keleti töltésnél befejezték a vízáteresztő zsilip betonozását. Az északi és a keleti véd-töltés teljes szakaszán elkészült a töltéstest. Jelenleg az átereszek elő-burkolatán és a töltéstartozékok elhelyezésén dolgoznak, valamint kisebb tereprendezési munkálatok zajlanak.
Zápor-, illetve szükségtározók összesen hét helyen épülnek, a hidvégardói záportározó már teljesen elkészült.
A bódvalenkei szükségtározó gátján a rézsűt alakítják ki, illetve szedik fel, az anyaghiányos helyeken pótlást, a központi leeresztő műtárgy be- és kifolyó mederszakaszának fugázását, valamint a profil végleges kialakítását végzik.
A bódvaszilasi szükségtározó gátszerkezete elkészült. Emellett a tározó gátjának két oldalán kialakított anyagnyerő-helyeket rekultiválják.
A bódvarákói szükségtározó gátszerkezete és humuszréteggel történő takarása elkészült. A kivitelezés a befolyó oldali támfal zsaluzásával és betonozásával folytatódik.
A bódvaszilasi záportározónál a tározó gátját építik, magasítják és tömörítik. A magasítás jó ütemben halad, mert az anyag-nyerőhely a tározótérben található.
A szendrőládi záportározónál a központi leeresztő műtárgy, és a tározótérbe csatlakozó oldalági vízgyűjtő meder képzését, profilozását végzik.
Az edelényi záportározó területén mindkét parton a gátat építik, emellett készítik az árapasztó csatorna nyomvonalát is.
Augusztus 16-án a Belügyminisztérium Monitoring Bizottsága és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság képviselői helyszíni bejárást tartottak a térségben, amely során megtekintették a beruházás még folyamatban lévő és már elkészült szakaszait.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.