Városlista
2025. augusztus 15, péntek - Mária

Hírek

2015. Június 04. 08:59, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI/fotó: panoramio.com

Rövidített útvonalon jár szombattól a szentendrei HÉV

Rövidített útvonalon jár szombattól a szentendrei HÉV

Rövidített útvonalon jár szombattól két hónapon át a szentendrei, H5-ös HÉV - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szerdán az MTI-vel.

A BKK közleménye szerint június 6. és augusztus 8. között a budai fonódó villamoshálózat kivitelezője a HÉV-alagút födémjének további megerősítését végzi, valamint ennek részeként oszlopsort épít be a Batthyány téri végállomáson.

Ezért június 6-ától július közepéig a HÉV-szerelvények Szentendréről, illetve Békásmegyerről a Margit híd budai hídfőjéig közlekednek, onnan a Batthyány téri végállomásig pótlóbuszik viszik az utasokat.

Várhatóan július közepétől augusztus elejéig hosszabb szakaszon, a Batthyány téri végállomás és a Szentlélek tér között pótolják majd a H5-ös HÉV-et, mert a BKV ebben a kisebb forgalmú időszakban vágánykarbantartási munkákat végez a vonalon.

Augusztus elejétől 8-áig újra csak a Margit híd budai hídfője és a Batthyány tér között kell majd pótlóbusszal utazni a HÉV helyett.

A HÉV-pótló autóbuszon lehet kerékpárokat szállítani.

Bővebb tájékoztatás a BKK honlapján, www.bkk.hu oldalon található.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Sport

Kl-selejtező - Közel volt a bravúrhoz, de búcsúzott a Paks

A kupagyőztes Paks csütörtökön a hazai visszavágón ugyan 2-1-re legyőzte az ukrán Polisszja Zsitomirt a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában, de 4-2-es összesítéssel így is kiesett a sorozatból.

2025. Augusztus 15. 08:01, péntek | Életmód

Az állattartóknak kiemelt felelősségük van a hőségriadó idején

Az állattartóknak kiemelt felelősségük van a hőségriadó idején, a magas hőmérséklet kockázatot jelenthet a háziállatokra és a vadon élő állatokra egyaránt.