Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2016. Május 06. 10:30, péntek | Helyi
Forrás: 24.hu

Rendőrök szállták meg a Szentendrei HÉV-et

Rendőrök szállták meg a Szentendrei HÉV-et

Egy bombafenyegetőt kerestek a III. kerületi Szentendrei úton a Rómaifürdő HÉV-megállónál csütörtök este, kint volt a fél rendőrség.

Óriási rendőri erőkkel szálltak meg egy megállított HÉV-szerelvényt a H5-ös vonalon, ami miatt a HÉV is csak egy vágányon járt a környéken. Minden férfit igazoltattak és lefotóztak a buszokon a rendőrök, a környező házakba is bementek. Egyes házakban a kamerák felvételeit is elkérték. 15-16 rendőrautó volt a helyszínen.

A Hvg.hu azt írta egy olvasóra hivatkozva, hogy egy buszt vettek körül a rendőrök, de a HÉV-megállóban is rengetegen voltak. Ráadásul terrorelhárítók is érkeztek a helyszínre (ezt később cáfolta a Hvg, szerintük a TEK tudta, hogy szélhámossal van dolguk, nem is mentek ki). A lap szerint egy telefonfülkét körbekerítettek, az emberek csomagjait pedig átvizsgálták.

A BRFK azt írta, hogy 17.35-kor kaptak bejelentést, hogy bejelentést kaptak egy bombafenyegetésről, miszerint valaki azt állította, egy budaörsi bevásárlóközpont fog felrobbanni. Nem világos, a BRFK és a TEK miért ellenőrzi a szentendrei HÉV-et az Aquincum és Filatorigát megállók között, na meg a környező utcákat.

A BKK szerint a 34-es, a 106-os és 134-es autóbusz megnövekedett menetidővel közlekedett, de a hatósági zárás 8 óra magasságában véget ért.

Fotó: Kustánczi Norbert/24.hu

Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.