Hírek
2012. November 29. 09:34, csütörtök |
Helyi
Forrás: V-8
Új tárlattal vár a V-8

Újabb kiállítás nyílt a V-8 Galériában, mely ezúttal Varga József Zsolt, Barcsay-díjas képzőművész alkotásait mutatja be a közönségnek. A tárlat december 15-éig látható.
Varga József Zsolt kiállítását szombaton nyitotta meg Herpai András művészettörténész a V-8 Galériában. A Barcsay-díjas képzőművész 2010-ben diplomázott a Képzőművészeti Egyetemen, témáiban igyekszik a számára lényeges mondanivalót koncentráltan és egyszerűen kifejezni, mint például a bent lét és kint lét megfogalmazása.
A sarokpontok a mennyezeten és a padlón belső, változó útirányt rejtenek magukban. Mindez egyfajta válaszút dilemmát is felvet, amely az ember lelki életének bezártságát és nyitottságát, valamint a változtatásra kényszerülő élethelyzeteit és megújuló útját jelképezi az életvitelében.
Az ember tárgyi kötődések nélküli helyzete környezetében. Ahogy formálódik, változik testi, lelki létében. Az ember léte egyedül és valakivel. Jelenlét a múlt és jövő közötti pillanatban Istennel, a hittel. Érintkezési pontok keresése, amelyekhez az igazodás és alkalmazkodás biztonság érzetet ad. Szituációk, amelyek kibillenthetnek a megszokottból és változást eredményeznek.
A kiállítás december 15-éig megtekinthető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 17. 07:45, csütörtök | Életmód
Nébih: biztonságos és kiváló minőségű a magyar hús
A szigorú élelmiszerlánc-felügyeleti hatósági rendszer, benne a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is garantálja, hogy kizárólag biztonságos magyar hús kerülhet a lakossághoz a húsvéti ünnepekre készülve is
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.