Hírek
2014. Június 13. 08:42, péntek |
Helyi
Forrás: MTI / fotó: rudasfurdo.hu
Szentendrei cég modernizálja a Rudas Gyógyfürdő fűtési rendszerét
Szentendrei cég modernizálja a Rudas Gyógyfürdő fűtési rendszerét, melynek a napokban kezdődtek meg a munkálatai. A beruházást követően jelentős megtakarításra számíthat a fürdő.
Megkezdődött a Rudas Gyógyfürdő komplex energetikai felújítása, a korszerűsítéssel és az új berendezések üzembe helyezésével évente több mint 5 millió forintot takarít meg a gyógyfürdőt üzemeltető cég, és jóval kevesebb szén-dioxid kerül a levegőbe - közölte a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt.
Az Új Széchenyi Terv keretében zajló komplex energetikai felújítás a közlemény szerint mintegy nettó 150 millió forintba kerül, ennek 85 százalékát az Európai Unió Környezet és Energia Operatív Programja fedezi. A projekt kivitelezését a Szentendrei Energetikai és Tüzeléstechnikai Kft. nyerte el. A munkálatokat június 10-én kezdték, és a tervek szerint idén augusztus 31-ig fejezik be.
A budapesti Rudas Gyógyfürdőt az elmúlt években több szakaszban felújították. A szerkezeti korszerűsítéseket követően most eljött az ideje annak, hogy a fürdő berendezéseit is modernizálják. A mostani projekttel nemcsak olcsóbb lesz a fürdő üzemeltetése, hanem a környezetet is kevésbé fogja szennyezni a fenntartása - hangsúlyozza Szőke László, a BGYH vezérigazgatója a közleményben.
A komplex energetikai felújítás része az elavult gázkazánok cseréje, illetve hőszivattyúk beépítése, amelyekkel az elfolyó termálvíz hőjét használják fel fűtésre, valamint termosztatikus radiátorszelepek felszerelése a fűtőtestekre. Kicserélik az elavult fűtéscső- és radiátorhálózatot is.
Az épület jelenleg távhővel és gázenergiával üzemel. Fűtésre és a használati meleg víz előállítására távhőt használnak. A két új kazán elsősorban a fürdő gőzigényét szolgálja ki, de lehetőség van rá, hogy kisegítse a fűtést is. A fürdő jelentős mennyiségű fosszilis energiát fogyaszt földgáz és távhő formájában, emellett termálvizet is felhasznál a gyógyfürdő és az uszoda céljaira. A termálvízben rejlő megújuló energiatartalmat azonban egyelőre nem használják fel: erre fog szolgálni a hőszivattyú.
A fejlesztések nyomán az épület üzemeltetési kiadásai jelentősen mérséklődnek. Az energiamegtakarítás mellett ez a karbantartási és alkatrész-ellátási költségek csökkenéséből fakad. A korszerűsítéssel és az új berendezések üzembe helyezésével évente több mint 5 millió forintot takarít meg a gyógyfürdő üzemeltetője. A gyógyfürdőhöz szükséges fűtőanyagok szén-dioxid-kibocsátása közel 140 tonnával csökken - írja a társaság.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi
NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa
2024. December 21. 09:04, szombat | Belföld
637 200 forint volt a bruttó átlagbér októberben
Októberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 637 200 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 438 900 forint volt.
2024. December 21. 09:02, szombat | Belföld
Orbán Viktor üdvözölte Románia schengeni csatlakozását
Mi, magyarok már régóta abban voltunk érdekeltek, hogy Románia velünk a schengeni övezetben legyen és velünk együtt élvezze annak az előnyeit.