Hírek
2012. December 06. 11:23, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Kilencszeres Eb-győztes a szentendrei kontinenstornán

A szentendrei Európa-bajnokságon a szurkolók a magyar sportolók mellett láthatják a kontinenstorna legnagyobb sztárját, a kilencszeres Eb-győztes ukrán Szerhij Lebidet is. Vasárnap a Skanzenben zajlik a küzdelem.
A szentendrei Skanzen ad otthont vasárnap az idei mezeifutó Európa-bajnokságnak, melyen legutóbb kilenc éve, 2003-ban volt felnőtt magyar dobogós az akkor bronzérmet szerző Kálovics Anikó személyében.
A pályafutása során négy olimpián is szerepelt Kálovics kilenc éve talán minden idők legerősebb kontinensviadalán lett harmadik a brit Paula Radcliffe és a török Elvan Abeylegesse mögött, megelőzve többek között az ír Sonia O'Sullivant is.
A legnagyobb magyar siker ugyanakkor Szentgyörgyi Katalin nevéhez fűződik, aki 2000-ben megnyerte az Eb-t. A nyíregyházi futónő gyakorlatilag végig vezetve ért elsőként célba a svédországi viadalon, melynek 4945 méteres távját 16:34 perc alatt teljesítette. Szentgyörgyi két évvel korábban a juniorok között lett Európa-bajnok.
Az érmek számát tekintve Bene Barnabás a legeredményesebb magyar, a pécsi futó ugyanis 2004-ben és 2005-ben a juniorkorosztályban, 2006-ban pedig az U23-asok között győzött, így háromszoros Eb-győztesnek mondhatja magát. Bene vasárnap is rajthoz áll, s a magyar szövetség honlapjának úgy nyilatkozott, elégedett lenne, ha sikerülne bekerülnie a legjobb húszba.
A vasárnapi kontinensviadal legnagyobb sztárja az ukrán Szerhij Lebid lesz, aki kilencszer nyerte meg az Eb-t, legutóbb 2010-ben. A 37 éves futó ezúttal nem számít a legnagyobb esélyesnek, ám ő mégis újabb, immár tizedik győzelmének reményében érkezik Magyarországra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 17. 07:45, csütörtök | Életmód
Nébih: biztonságos és kiváló minőségű a magyar hús
A szigorú élelmiszerlánc-felügyeleti hatósági rendszer, benne a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is garantálja, hogy kizárólag biztonságos magyar hús kerülhet a lakossághoz a húsvéti ünnepekre készülve is
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.