Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2017. Október 12. 13:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Pénteken kezdődnek az őszi érettségik

Pénteken kezdődnek az őszi érettségik

Pénteken a nemzetiségi nyelv és irodalom írásbeli vizsgáival kezdődik a 2017/2018-as tanév őszi érettségi időszaka - közölte az Oktatási Hivatal az MTI-vel.

A 2005-ben bevezetett kétszintű érettségi rendszer 27. vizsgaidőszakában 161 helyszínen 8076 diák érettségizik. A vizsgákat az erre kijelölt középiskolák és a 20 fővárosi, illetve megyei kormányhivatal szervezi, s azokon 139 bizottság működik közre.

Az írásbeliket október 13. és október 27., az emelt szintű szóbeliket november 9. és 13., a középszintűeket pedig november 20. és 24. között tartják. A diákok várhatóan több mint 9600 vizsgát tesznek le: mintegy 3800-at emelt, 5800-at középszinten. A jelentkezők választásai alapján ebben a vizsgaidőszakban - az idegen nyelven teljesíthető tárgyakat (például történelem, matematika) külön számolva - középszintű érettségi 72, emelt szintű pedig 41 tárgyból tehető.

Az őszi érettségi időszakban rendes, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló és javító vizsgára lehetett jelentkezni. A javító, a szintemelő és a rendes vizsgák aránya lesz a legnagyobb: 28-28, illetve 24 százalék, az ismétlő és a kiegészítő vizsgák aránya 14 százalék, illetve 5 százalék, a pótló vizsgáké csupán 1 százalék.

Az érettségi vizsgák szervezése, előkészítése a 2005 őszén bevezetett és azóta is eredményes szakmai és biztonsági eljárásrend szerint az Oktatási Hivatal (OH) szakmai irányításával zajlik.

Fotó: illusztráció

Címkék: érettségi, vizsga

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.