Hírek
2020. Június 02. 13:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Őrizetbe vettek egy 15 éves autóvezetőt Zalában

Őrizetbe vettek Zalában egy – nem először – autót vezető 15 éves fiút, aki egy átszerelt rendszámú járművel közlekedett – közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon hétfőn.
A pacsai rendőrök hétfő délután állítottak meg ellenőrzésre egy Peugeot-t, amelynek volánjánál egy 15 éves fiú ült. A sofőrnek a kora miatt nem volt jogosítványa, de kiderült az is, hogy korábban hasonló ügye miatt már el is lett tiltva a járművezetéstől.
A kocsi adatainak ellenőrzésekor arra is fény derült, hogy egy másik személyautóra kiadott rendszámot használt a fiatalkorú.
A fiút őrizetbe vették, a Zalaegerszegi Rendőrkapitányságon pedig egyedi azonosító jellel visszaélés megalapozott gyanúja, illetve eltiltás hatálya alatti járművezetés miatt is eljárást indítottak ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik