Hírek
2018. Október 02. 08:50, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Óriási büntetést kaphat a Facebook
A Facebook akár 1,66 milliárd dolláros bírságot is kaphat az ír adatvédelmi hatóságtól, miután mintegy 50 millió felhasználói fiókot érintő biztonsági problémára derült fény.
A The Wall Street Journal azt írta, hogy az EU előírásai szerint az a cég, amely megszegi az adatvédelmi szabályokat, bírsággal sújtható, aminek a mértéke a cég éves bevételének akár 4 százaléka is lehet.
A Facebook esetében így jöhet ki az 1,66 milliárd dolláros bírság. Az ügyben azért az ír hatóság az illetékes, mert a Facebook európai központja Írországban van.
Az adatvédelmi szabályok megsértésével kapcsolatos, a bevétel akár 4 százalékát is elérhető bírság kiszabhatóságáról szóló EU előírás az év elején lépett életbe és eddig még nem alkalmazták.
A Facebook szerint a kibertámadást egy hete kedden észlelték és csütörtökön jelentették az illetékes hatóságoknak, a biztonsági rést azóta sikerült bezárniuk.
A kibertámadás roppant kényes időben érte a Facebookot, amely nemrég a Cambridge Analytica adatbotrány miatt került reflektorfénybe. A brit-amerikai politikai elemző és tanácsadó cég közel 90 millió Facebook-felhasználó adatainak feldolgozásával igyekezett képet alkotni a választók politikai beállítottságáról, és ennek alapján személyre szabott üzenetekkel próbálta meg befolyásolni őket tudtuk nélkül például a Brexit-kampány idején és az amerikai elnökválasztáskor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld
XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt
2026. Február 19. 07:21, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: előrelépést értek el a tűzszünet ellenőrzésében a genfi tárgyalásokon
2026. Február 18. 14:00, szerda | Külföld
Donald Trump: a Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén
A Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén, és bizonyos kérdésekben az ENSZ-szel összehangoltan működik majd - jelentette ki Donald Trump kedden.
2026. Február 16. 15:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára
A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként
