Hírek
2024. Március 22. 13:52, péntek |
Életmód
Forrás: MTI
Online párbeszédet indít a kormány a zöldenergiáról

A kormány online párbeszédet indít a zöldenergiáról, tizenhárom kérdésben várják a véleményeket a napelemektől a rezsicsökkentésen át az elektromobilitásig
- közölte Tóth Edina fideszes európai parlamenti képviselő pénteken Facebook-oldalán.
A kormánypárti politikus a bejegyzéshez feltöltött videóban azt mondta: Brüsszel elhibázta klímapolitikáját.
Az EU károsanyag-kibocsátás kereskedelmi rendszerének részeként hozzáadott lakossági klímaadó különösen kedvezőtlenül érinti az európai, és köztük a magyar családokat, továbbá veszélyezteti a magyar rezsicsökkentési program hosszú távú fenntarthatóságát is - jelentette ki.
Hangsúlyozta: jelenleg Magyarországon a legolcsóbbak a rezsidíjak egész Európában, ezért a klímaadó arányaiban pont a magyar háztartások költségeit növelné meg a legnagyobb mértékben, ezt pedig elfogadhatatlannak tartják.
Az átállás költségeit nem a háztartásokkal, hanem a nagy szennyezőkkel kell megfizettetni Tóth Edina szerint. A gazdasági növekedést gátló irreális elképzelések helyett valódi környezet- és polgárbarát, a zöldenergiát előnyben részesítő klímavédelmi intézkedésekre van szükség - jelezte.
Közös ügyünk a zöldenergia - fogalmazott a zoldenergia.kormany.hu oldalon közzétett online kérdőív kitöltésére buzdítva.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:47, csütörtök | Életmód
Fudzsimoto Szu: A Zene Háza az egyik legfontosabb projektem
Fudzsimoto Szu (Sou Fujimoto) világhírű japán építész az Oszakai Világkiállításon tartott előadást, amelyben kiemelte: a Magyar Zene Háza az egyik legfontosabb projektje.
2025. Május 01. 08:36, csütörtök | Életmód
Visit Hungary: mintegy hétszázezren pihentek Magyarországon a tavaszi szünetben
Az áprilisi vakáció időszakában 664 ezer turista kereste fel a magyar tájakat, április 17-27. között a szálláshelyek 36 százalékkal több vendéget fogadtak a tavalyi tavaszi szünethez képest
2025. Április 30. 07:55, szerda | Életmód
Agrárminiszter: a házikert a magyar családok rejtett erőforrása
Meghatározó jelentőségű a házikerti termelés a jó minőségű és egészséges élelmiszer előállításában.
2025. Április 29. 07:31, kedd | Életmód
Duna House: nincs milliós négyzetméterár alatt új lakás Budapesten
Történelmi csúcs, hogy 2025 első negyedévében már alig érhető el újépítésű lakás 1 millió forint alatti négyzetméteráron Budapesten - közölte a Duna House saját tranzakciós adatai alapján hétfőn az MTI-vel.